Images will follow
Images will follow
Images will follow
Images will follow
Images will follow
Images will follow
Electric 4-wheel
EFG 320
- 5,450 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle |
€20,250
Approx.
Delivery time: 3
Weeks
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 750 Ah |
| Charger | Yes, V / A |
| Battery Refurbishment Year | 2026 |
| Year | 2019 |
| Lift height | 5450 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 5814 h |
| Height | 2380 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive type | Electric |
| Serial number | FN604290 |
Extras
-
sideshifter integrated -
extra hydraulics 2 functions -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
electrical steering -
solo pilot -
2 working spotlights at rear -
2 working spotlights at front -
flash light -
Floorspot -
tyres standard -
overhead guard for drive-in racking -
weatherproof cabin economy 2 (windscreen+roof window+rear window) -
leather seat -
rear view mirror -
armrest
