Images will follow
Images will follow
Images will follow
Images will follow
Pedestrian stackers
EJC 110
- 2,500 mm
- 1,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| 24‑month battery warranty included |
€5,800
Approx.
Delivery time: 3
Weeks
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 110 Ah |
| Charger | Yes, V / A |
| Year | 2019 |
| Lift height | 2500 mm |
| Capacity | 1000 kg |
| Operating hours | 1411 h |
| Height | 1750 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive type | Electric |
| Serial number | 90578855 |
Extras
-
battery discharge indicator with operation hour meter -
battery charger integrated -
bilateral button operation -
single load wheel -
tyres standard
