Images will follow
Images will follow
Images will follow
Images will follow
Pedestrian stackers
EJC 216
- 1,000 mm
- 1,200 kg
| 12 months warranty on the vehicle |
€8,200
Approx.
Delivery time: 3
Weeks
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 270 Ah |
| Battery Refurbishment Year | 2025 |
| Year | 2017 |
| Lift height | 1000 mm |
| Capacity | 1200 kg |
| Operating hours | 164 h |
| Height | 1530 mm |
| Fork length | 2400 mm |
| Mast type | Simple |
| Drive type | Electric |
| Serial number | 91618051 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery discharge indicator -
battery charger integrated -
single load wheel -
tyres standard
