Images will follow
Images will follow
Images will follow
Images will follow
Pedestrian stackers
EJD 220
- 1,660 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| 24‑month battery warranty included |
€6,650
Approx.
Delivery time: 3
Weeks
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 110 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / A |
| Battery Build Year | 2018 |
| Year | 2018 |
| Lift height | 1660 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 2933 h |
| Height | 1350 mm |
| Fork length | 1190 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive type | Electric |
| Serial number | 90550805 |
Extras
-
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
electrical steering -
bilateral button operation -
single load wheel -
tyres standard
