Images will follow
Pedestrian stackers
EJD 222
- 2,010 mm
- 2,200 kg
| 6 months warranty on the vehicle |
€7,163
Approx.
Delivery time: 6
Weeks
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 130 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 50 A |
| Battery Refurbishment Year | 2025 |
| Year | 2023 |
| Lift height | 2010 mm |
| Capacity | 2200 kg |
| Operating hours | 1041 h |
| Height | 1481 mm |
| Fork length | 1190 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive type | Electric |
| Serial number | 98368045 |
Extras
-
battery discharge indicator with operation hour meter -
bilateral button operation -
single load wheel