Images will follow
Images will follow
Images will follow
Images will follow
Images will follow
Images will follow
Pedestrian stackers
EJD 222i
- 2,560 mm
- 2,200 kg
| 6 months warranty on the vehicle | |
| 24‑month battery warranty included |
€6,638
Approx.
Delivery time: 3
Weeks
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 130 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 25 A |
| Battery Build Year | 2021 |
| Year | 2021 |
| Lift height | 2560 mm |
| Capacity | 2200 kg |
| Operating hours | 771 h |
| Height | 1756 mm |
| Fork length | 1190 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive type | Electric |
| Serial number | 98320767 |
Extras
-
battery discharge indicator -
battery charger integrated -
bilateral button operation -
tandem load wheel -
tyres standard
