Images will follow
Images will follow
Images will follow
Images will follow
Images will follow
Images will follow
Pedestrian pallet trucks
EJE 116
- 122 mm
- 1,600 kg
| 12 months warranty on the vehicle |
€4,000
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 150 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 15 A |
| Battery Build Year | 2025 |
| Year | 2021 |
| Lift height | 122 mm |
| Capacity | 1600 kg |
| Operating hours | 13058 h |
| Fork length | 1150 mm |
| Serial number | _98325943 |
