Images will follow
Rider pallet trucks
ERE 120
- 122 mm
- 2,000 kg
| 6 months warranty on the vehicle |
€5,213
Approx.
Delivery time: 6
Weeks
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 390 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 100 A |
| Year | 2021 |
| Lift height | 122 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 3215 h |
| Height | 1750 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Drive type | Electric |
| Serial number | 98306084 |
Extras
-
CAN-CODE -
battery discharge indicator -
battery discharge indicator with operation hour meter -
fixed stand-on platform -
electrical steering -
bilateral button operation -
Floorspot -
tandem load wheel -
tyres standard