Images will follow
Images will follow
Images will follow
Images will follow
Images will follow
Images will follow
Reach trucks
ETV 320
- 10,520 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| 12‑month battery warranty included |
€29,100
Approx.
Delivery time: 3
Weeks
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 775 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 100 A |
| Battery Refurbishment Year | 2025 |
| Year | 2020 |
| Lift height | 10520 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 1580 h |
| Height | 4200 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive type | Electric |
| Serial number | 91647323 |
Extras
-
load guard -
sideshifter integrated -
extra hydraulics 1 function -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
load wheel cover -
electrical steering -
solo pilot -
2 working spotlights at rear -
rotating beacon -
tyres standard -
heater -
weatherproof cabin comfort 3 (windscreen+roof window+rear window; 2 steel doors -
seat heating -
fabric seat -
rear view mirror
